تاریخچه

تاریخچه:

 شرکت خاک و سنگ در سال 1360 فعالیت خود را تحت نام واحد مهندسی آب و خاک  آغاز نمود و از سال 1369 تحت عنوان شرکت خاک و سنگ به شماره ثبت 79813 کار خود را ادامه داد. این شرکت از بدو تاسیس تاكنون بيش از 180 پروژه بزرگ عمراني در حوزه مطالعات ژئوتكنيك ، حفاري و تزریق سدهاي مخزني و نيروگاه‌هاي برق آبي، خطوط لوله انتقال نفت و آب، اسكله‌ها، بهسازی زمین و حفاری اکتشافی معادن را در سرتاسر كشور با موفقيت به اتمام رسانده است.

در راستای توسعه فعالیتهای مهندسی، شرکت خاک و سنگ علاوه بر رتبه مشاوره ژئوتکنیک که از ابتدای تاسیس دارا بوده، اقدام به اخذ رتبه های پیمانکاری در زمینه های ساختمان و ابنیه، راه ، آب، کاوشهای زمینی، صنعت و معدن و تاسیسات نموده و طی سالیان اخیر در ساخت و اجرای پروژه های گوناگون پیمانکاری مانند گودبرداری و اجرای سازه نگهبان و بهسازی زمین، حفر تونلهای اکتشافی و تونلهای راه و فاضلاب و انرژی، سد و سازه های آبی، شبکه های آبیاری و زهکشی، راه و راه آهن، ساختمان و احداث ایستگاههای مترو و حفاری و استخراج معادن ، در اتمام بیش از 45 پروژه فعالیت نموده است.

شركت خاك و سنگ همواره تلاش نموده تا ضمن ايجاد ارتباطي نزديك با دانشگاهها و مراكز علمي كشور همه  ساله تعداد بسياري از دانشجويان رشته هاي فني مرتبط را طي دوره هاي كارآموزي با جنبه هاي عملي مطالعات ژئوتكنيكي آشنا سازد و همچنين تسهيلاتي را در زمينه تهيه پايان نامه هاي كارشناسي ارشد براي دانشجويان مقاطع فوق فراهم آورده است. این مجموعه با استفاده از دانش روز و بر پایه دست آوردهای جدید مهندسی در زمینه امکان سنجی و مطالعات اولیه، طراحی، مدیریت و اجرای پروژه های مهندسی فعالیت می نماید.

احترام به حقوق کارفرمایان و سایر ذینفعان، تلاش در جهت بهبود خدمات مهندسی و استفاده از نیروهای جوان، توانمند و متخصص در انجام پروژه ها، این شرکت را در زمره شرکت های قابل اعتماد و شایسته از دید کارفرمایان قرار داده است.